Aktualności

19 grudnia 2019 22:08 | Aktualności

Jasełka 2019

Boże Narodzenie to niezwykły, magiczny czas. Nastrój tych świąt udzielił się także społeczności naszej szkoły. Nadchodzące narodzenie Pańskie uczciliśmy wspólną uroczystością. Były klasowe wigilie, kolędy, dzielenie się opłatkiem, mikołajkowe upominki. Całości dopełnił spektakl przygotowany przez członków koła teatralnego. W tym roku przedstawili adaptację baśni Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami". Smutna, wzruszająca opowieść przypomniała, że nie wolno być egoistą i że należy pamiętać o drugim człowieku i dostrzegać potrzeby innych. Mamy nadzieję, że to przedtawienie trafiło do naszych uczniów, którzy z uwagą obserwowali historię samotnej, ubogiej bohaterki. 

To poruszające przedstawienie młodzi aktorzy zaprezentowali także podczas spotkania świątecznego w Gminnym Domu Kultury w Rościszewie. 

Przebieg tegorocznych uroczystości bożonarodzeniowych urozmaicił kiermasz świątecznych ozdób przygotowanych własnoręcznie przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Dochód z kiermaszu przeznaczony został na budowę hospicjum dla dzieci w Zaleszanach.

Nad przebiegiem szkolnych obchodów świąt Bożego Narodzenia czuwali: J. Balcerowska, K. Puszcz, P. Zielińska, A. Brzozowiec oraz pani dyrektor Dorota Mariańska.

 

 

Przeczytano: 577 razy. Wydrukuj|Do góry

Jasełka 2019