23 listopada 2018 22:56 | Aktualności

Niepodległa 1918 - 2018

11 listopada 2018r. z okazji 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny w Łukomiu, uczniowie i absolwenci naszej szkoły, rodzice oraz nauczyciele przedstawili część artystyczną. Uroczystość rozpoczęła się Mazurkiem Dąbrowskiego, następnie przedstawiono program słowno muzyczny (p. Justyna Balcerowska i p. Kamil Puszcz), uzupełniony prezentacją multimedialną (p. Aneta Brzozowiec) oraz dekoracją (p. Beata Olendrzyńska i p. Marta Łażewska). W obchodach 100-lecia Niepodległej nie mogło zabraknąć lokalnych władz z p. wójtem gminy Rościszewo Janem Sugajskim na czele oraz zaproszonych gości. Obchody zakończyła uroczysta Msza Święta za wolność Ojczyzny, odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Zakrzewskiego. Uroczystość uświetniła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łukomia. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w obchodach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

100-lecie Niepodległości