14 czerwca 2018 17:36 | Aktualności

Dzień bezpieczeństwa

Dnia 4 czerwca 2018r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łukomiu odbyły się warsztaty nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadzili wolontariusze Fundacji A-DAM SIEBIE z LO w Sierpcu.

W warsztatach wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zostały one przeprowadzone w trzech grupach wiekowych: kl. 0 i I, kl.III i IV oraz kl. V,VI, VII.

Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest umiejętność telefonicznego powiadamiania służb ratowniczych oraz prawidłowe wykonanie resuscytacji. Młodzież i dzieci z zaangażowaniem ćwiczyli RKO na fantomach Ania.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie warsztatów: p. Katarzyna Rzadkiewicz i p. Mariola Ciesińska, przy współpracy z p. Grzegorzem Jagodzińskim i p. Joanną Mastej.

Dziekujemy serdecznie wolontariuszom z Fundacji A-DAM SIEBIE.

Dzień Bezpieczeństwa