30 kwietnia 2018 10:42 | Aktualności

Grupa Artystyczna Rekonstrukto "Ku niepodległej"

16 kwietnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto, która zaprezentowła uczniom pokaz historyczny pt. " Ku niepodległej". Panowie w stojach żołnierskich i mundurze galowym marszałka Józefa Piłsudskiego zaprezentowali uczniom naszej szkoły lekcję historii upamiętniajacą dążenia Polaków do niepodległości. Stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie pomogły uczniom lepiej zrozumieć sytuację Polaków pod zaborami oraz rolę marszałka Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Po zakończonej lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość poczuć się jak żołnierze i sanitariusze  z epoki.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.

Lekcja Historii "Ku niepodległej"