09 listopada 2017 22:03 | Aktualności

Dzień zdrowego odżywiania

Troska o zdrowe nawyki żywieniowe dzieci już od najmłodszych, lat jest jednym z głównych zadań profilaktycznych w naszej szkole. Chcemy nie tylko mówić dzieciom jak powinny się zdrowo odżywiać, ale także pokazać jak można to robić. Tradycją naszej szkoły, już od 3 lat jest organizowanie "warsztatów kulinarnych”. W tym roku takie warsztaty z udziałem uczniów i przedszkolaków z kl.0-VII, nauczycieli i rodziców, odbyły się w dniu 9 listopada 2017r. w bezpośrednim "sąsiedztwie” obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Tematem tegorocznych zmagań kulinarnych była "Smaczna i zdrowa kanapka na drugie śniadanie”. Na zakończenie warsztatów został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem "Żyj zdrowo” oraz degustacja przygotowanych smakołyków. Organizatorami tegorocznej edycji były: p. Katarzyna Rzadkiewicz i p. Małgorzata Papierowska.

Laureaci konkursu "Żyj zdrowo"

kategoria klas IV-VII

I miejsce - Dominika Kanigowska kl. VI