26 maja 2017 00:49 | Aktualności

Dzień Książki

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy" - pod takim hasłem obchodziliśmy w dniu 23 maja 2017r. uroczyście Dzień Książki. Klasa IV pod opieką p. Justyny Balcerowskiej przygotowała i zaprezentowała scenkę, której celem było przypomnienie uczniom w jaki sposób należy obchodzić się z książkami. W przedstawieniu bajkowi bohaterowie zwrócili uwagę na to, że książkom należy się szacunek i że mają one służyć wszystkim czytelnikom. Małym artystom towarzyszył szkolny chórek, który pięknie wykonał piosenki związane z hasłem przewodnim uroczystości.

Jednym z punktów imprezy były prezentacje przygotowane przez uczennice klasy V. Dotyczyły one wybranych pozycji literackich z zakresu literatury dziecięcej. Wśród prezentowanych ksiażek znalazły się "Charlie i fabryka czekolady" oraz "Opowieści z Narnii". Prezentacje okazały się bardzo pomysłowe i uczniowie obejrzeli je z dużym zainteresowaniem. Wykonawczynie zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzień Książki