26 maja 2017 00:36 | Aktualności

Dzień Patrona

Dnia 18 maja 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji uczennica klasy VI, Natalia Chojnowska, przygotowała interesującą prezentację multimedialną przybliżającą uczniom sylwetkę tego wielkiego Polaka.

Nasi uczniowie dowiedzieli się, że 24 marca 1794r. na Rynku w Krakowie Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę Narodowi Polskiemu. Tak rozpoczęło się powstanie kościuszkowskie - jedne z najbardziej heroicznych kart w historii Polski, świadectwo bohaterstwa Polaków i miłości do Ojczyzny.

W swojej prezentacji Natalia zwróciła uwagę uczniów, iż pamięć o czynach Tadeusza kościuszki przetrwała do dzisiaj nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Dzięki prelekcji nawet najmłodsi uczniowie zrozumieli, iż należy czcić pamięć o bohaterach narodowych i ich czynach.

Dzień patrona