Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łukomiu
http://splukomie.superszkolna.pl

19 grudnia 2018 22:49 | Aktualności

Spotkanie z leśnikiem

Dnia 10 grudnia 2018r. odbyło się spotkanie uczniów klas 0, I i II z podleśniczym p. Łukaszem Wojtyniukiem, pracownikiem Nadleśnictwa w Sierpcu. Celem spotkania było między innymi rozbudznaie zainteresowań przyrodniczych, wzbogacanie słownictwa dzieci, doskonalenie umiejetności łączenia nauki z zabawą oraz propagowanie wartości wychowawczych i proekologicznych.

Na początku spotkania podleśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur galowy, a następnie opowiedział o specyfice pracy leśniczego. Pan Łukasz przyniósł kilka akcesoriów niezbędnych mu w pracy oraz piękne poroża jeleni, danieli i łosi. Nauczył dzieci obliczac wiek drzew igłastych, rozpoznawać gatunki drzew po liściach, owocach i nasionach oraz rozróżniać grzyby jadalne od trujących. Podczas sptkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujące nasze pobliskie lasy, sposoby właściwego zachowania w lesie oraz korzyści płynące z lasu dla ludzi.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczniowie z uwagą słuchali i zadawali pytania gościowi, a na koniec wręczyli podziękowanie.