Niesamowity świat higieny jamy ustnej

W klasie I i oddziale przedszkolnym realizowany jest  program "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Znalezione obrazy dla zapytania niesamowity świat higieny jamy ustnej

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc podopiecznym wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

Program obejmuje:

1. Film do obejrzenia z uczniami
2. Arkusze z ćwiczeniami i grami dla dzieci pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej
3. Przewodnik dla nauczyciela ze wszystkimi niezbędnymi informacjami
4. Przewodnik edukacyjny dla rodziców