Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki 2017-2018

" BEZPIECZNE WĘDRÓWKI OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI"

W grudniu 2017r. uczniowie klasy III zakończyli realizację projektu edukacyji finansowej "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki" Fundacjii Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Tematyka projektu koncentrowała się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczyła także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnego rodzaju ryzyka.

W swoich "Dziennikach podróży" uczniowie odnotowywali cele wyprawy, rozwiązywali krzyżówki i liczne zadania matematyczne, czytali listy od Grosika, tworzyli własne teksty do komiksów oraz kolorowali obrazki. Piosenka "Od grosika do złotówki" towarzyszyła im każdego dnia podróży. W realizację programu zaangażowani byli również rodzice uczniów, którzy aktywnie włączali się do wykonywania zadań wynikających z projektu.

Grosik 2017-2018